قلم زنی

معرفی محصولات قلم زنی اصفهان

خرید آنلاین محصولات قلم زنی اصفهان

قلم زنی، تزئین و کندن طرح های مختلف و ایجاد خطوط و نقوش متفاوت با استفاده قلم و ضربه های متعدد چکش روی فلزاتی مانند: مس، طلا، برنح و … می‌باشد. مس به دلیل شکل پذیری و انعطاف پذیر بودن، از متداول ترین نوع فلزات مورد استفاده در هنر قلم زنی است. از نظر مورخان وباستان شناسان فلز مس اولین فلزی است که در تولید محصولات قلم زنی اصفهان و فلز کاری استفاده شده است.

گلدان قلم زنی، یکی از محصولات قلم زنی اصفهان

گلدان قلم زنی نمایانگر هنر و ذوق ایرانی است. در این اثر از روش سیاه کاری با استفاده از دود ذغال استفاده می‌شود. نحوه کار به این صورت است که هنرمند قلم کار بیرون و داخل گلدان را با قیر پر می‌کند و بعد از سرد شدن قیر طرح را با مداد یا کاربن روی سطح مورد نظر ترسیم می‌کند و با استفاده از قلم و چکش آن را حکاکی می‌کند.

انگشتر از دیگر محصولات قلم زنی اصفهان

انگشتر از دیگر محصولات قلم زنی  اصفهان می‌باشد که در طرح های بسیار مختلف و زیبا وجود دارد. بدلیل سایز کوچک انگشتر، ظرافت و دقت بکار رفته در آن بسیار موثر است تا یک انگشتر زیبای حکاکی شده بدست آید. این انگشتر ها به دلیل جلوه منحصر به فردی که دارند زیبایی دستانتان را دو چندان می‌کنند.

خرید انگشتر قلم زنی اصفهان

خرید آنلاین صنایع دستی و انگشتر قلم زنی اصفهان

تابلو قلم زنی اصفهان

تابلو قلم زنی، یکی دیگر از محصولات قلم زنی  اصفهان تلفیقی از جدیدترین نوع خاتم کاری و ورق مس قلم زنی شده است. این تابلو ها می‌توانند هدایای نفیس و ارزشمندی برای دوست هنر و زیبایی است.

وجود این تابلو ها در خانه و دکوراسیون داخلی، بسیار خاص است و با انعکاس نور در این تابلو ها جلوه آنها صد چندان می‌شود.

سینی قلم زنی اصفهان

اول برای قلم زنی پشت سینی را قیر می‌زنند تا مس حرکت نکند و حالت ضربه گیر داشته باشد. وقتی قیر سفت و آماده شد طرح را با مداد و الگو ترسیم می‌کنند. قلمزنی را آغاز می‌کنند و پس از اتمام قلم زنی کار را با روغن و دوده سیاه، جلا می‌دهند. در اخرین مرحله قیر را از پشت مس جدا می‌کنند و آماده فروش می‌شود

بشقاب قلم زنی از محصولات قلم زنی اصفهان

برای تهیه بشقاب قلم زنی اصفهان مانند سینی آن عمل می‌کنند با این تفاوت که به خاطر کوچکتر بودن بشقاب از سینی برآیند آن با ظرافت و دقت بیشتر انجام می‌شود. بشقاب قلم زنی هم از بهترن و نفیس ترین هدایا برای کسانی که دوستشان دارید می‌باشد.

خرید آنلاین بشقاب قلم زنی اصفهان

خرید آنلاین صنایع دستی اصفهان، بشقاب قلم زنی اصفهان

شکلات خوری قلم زنی اصفهان

از دیگر محصولات قلم زنی  اصفهان  شکلات خوری شکیل و زیباست. نقش های مختلف با ظرافت تمام روی این شکلات خوری ها اجرا می شود.

قلم زنی اصفهان ایجاد طرح ها و نقش ها روی اشیا فلزی است که در اجرای آن ظرافت، دقت و حوصله از مهمترین لازمه های این کار است. طرح گل و مرغ همواره محبوب ترین و رایج ترین طرح قلم زنی اصفهان است که روی انواع فلز اجرا می‌شود. شکلات خوری طرح گل و مرغ طی دوره های مختلف طرفداران خود را داشته و می‌توان گفت زیباترین طرح شکلات خوری است.

سماور قلم زنی، یکی از محصولات قلم زنی اصفهان

یکی دیگر از محصولات قلم زنی  اصفهان قوری و سماور قلم زنی است که در دو مدل صرفا تزئینی و یا تزئینی کاربردی تولید و اجرا می شود. برخی از مدل های قوری و سماور های قلم زنی اصفهان قابلیت استفاده نیز دارند و در منازل، کافه و رستوران های سنتی همراه با سرویس استکان کمر باریک شاه عباسی اصفهان مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات قابل توجه هنگام خرید محصولات قلم زنی  اصفهان

در درجه اول باید به وزن کار توجه کرد. ظروفی که پرسی و سبک هستند کار دست نیست چون دستگاه پرس نمی‌تواند روی ورقه های ضخیم و سنگین نقش و طرح ایجاد کند.

کارهای پرسی و ماشینی کاملا دقیق و منظم هستند و مشخص میشود کار دست نیست. نقوشی که کار دست هستند کاملا شبیه به هم و منظم نیستند و ممکن است در برخی جاها دارای کجی باشند و یا سایز و اندازه طرح ها دقیقا یکسان نباشد.

نکته مهم دیگر قیمت ظروف قلم زنی اصفهان است. ظروفی که ماشینی و کار دست نباشند ارزان قیمت هستند. ظروفی که اثر دست هستند و توسط استاد قلم زنی تولید می شوند به دلیل زحمت زیاد و وقتی که از استاد می گیرد دارای قیمت قابل توجهی هستند.

هنگام خرید، عجول نباشید!

همانطور که می‌دانید، قیمت محصولات صنایع دستی اصفهان تقریبا بالاست. شما به عنوان خریدار، حق دارید یک محصول کاملا اصیل و با کیفیت را خریداری کنید. محصولی که توسط تولید کنندگان حرفه ای و مجرب ساخته شده باشد. همچنین از بهترین و مرغوب ترین مواد برای ساخت آن استفاده شود.

بنابراین برای خرید محصولات صنایع دستی اصفهان، دقت کنید و از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.

از کجا محصولات قلم زنی اصفهان را با بهترین کیفیت تهیه کنیم؟

فروشگاه آنلاین صنایع دستی همیران، فروشگاهی معتبر و مرجع برای خرید صنایع دستی، بهترین و با کیفیت ترین محصولات صنایع دستی را به شما عرضه می‌کند. این فروشگاه، برای صاحبان فروشگاه‌های جهیزیه عروس و لوازم خانه، ظروف فیروزه کوبی و قلم زنی شیک و زیبا را با کیفیت بی نظیری در نظر گرفته است. تمامی این محصولات از طریق تولید کنندگان ماهر و مجرب اصفهانی تامین می‌شوند. شما می‌توانید برای خرید ظروف فیروزه کوبی تزئینی با کیفیت بالا و انواع محصولات قلم زنی اصفهان به فروشگاه اینترنتی همیران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *