دکوراسیون داخلی

طراحی مس، یکی از سبک های دکوراسیون داخلی

طراحی مس در دکوراسیون داخلی

طراحی مس در دکوراسیون داخلی

ما انسان ها با دیدن اشیای درخشان، چشمانمان برق می‌زند و زیبایی آن را تحسین می‌کنیم. دلیل این کار ما زیبا بودن اشیا است. مس هم مثل بقیه اشیا درخشش و گرما بخشی دارد که میتواند در هر مکانی زیبایی خود را به نمایش بگذارد. البته اگر مس را با دیگر فلزات مانند نقره و برنج ترکیب کنید، درخشش و زیبایی بی نهایت دارند. مس خودش به تنهایی می‌تواند در دکوراسیون داخلی به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد. مس به تنهایی زیبا و برجسته است و به تنهایی میتواند دکوراسیون خانه‌تان را تزیین کند. استفاده بیشتر ما از مس برای اشیاء تزیینی هست ولی ما میتوانیم دکوراسیون خانه را به سبک طراحی مس انجام بدهیم و از آن لذت ببریم.

مس در طراحی دکوراسیون از گذشته تا حال

مس فلزی است که از گذشته مورد توجه همه بوده است. در گذشته از مس برای تولید گرما و برق استفاده می‌کردند. مس برای اینکه حالت پذیری بالایی دارد و چکش خوار است، از آن در ساخت مجسمه، اشیای تزیینی، وسایل موسیقی و لوازم آشپزخانه استفاده می‌کردند.

ما امروزه هم شاهد استفاده از مس در طراحی جواهرات، عناصر و تزئینات طراحی داخلی مبل، و ابزار های روشنایی هستیم. تا امروز طراحان هنوز هم از مس برای طراحی استفاده می‌کنند.

مس یک اشیاء گرانبها نیست بلکه فقط زیبایی و درخشش دارد و شما با هزینه کم می‌توانید دکوراسیون خانه خود را به سبک مس طراحی کنید. طراحی مس در دکوراسیون خانه، درخشش و زیبایی جداگانه‌ القا می‌کند و شما احساس گرما و راحتی حس می‌کنید. شما مس را در هر سبک که بخواهید میتوانید انجام بدهید و برای شما هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. مس با ظاهری دل فریب و براق پا به عرصه گذاشته است و همه را شیفته خود کرده است.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

طراحی مس در دکوراسیون داخلی

تعادل و عملکرد مس چیست

در گذشته در حمام ها و آشپزخانه‌ها از مس استفاده می‌کردند و فایده آن‌ها بیشتر تزئینی و کاربردی بوده است. استفاده خوب از مس در مکان‌هایی است که با رطوبت سروکار دارد. دلیل اینکه میگوییم مکان هایی که رطوربت دارند این است که مس قابلیت ضد میکروبی و قارچ کشی دارد. در حقیقت میکروب‌های مضر پس از مدتی مأنوس شدن با مس، بدون نیاز از هیچ گونه مواد بهداشتی و شیمیایی، خودش خنثی و نابود می‌شود. یک شستشوی سریع با صابون ملایم و کمی آب برای پاکیزگی حمام و آشپزخانه‌ای که در آن از فلز مس استفاده شده است کافی هست. تمیز کردن مس به همین آسانی است، اما نکته دیگری باقی مانده است که فلز مس زیست دوست است و قابل بازیافت است. فلز مس یک فایده دیگر هم دارد، فایده آن این است که ما دوباره میتوانیم ان را ترمیم کنیم. به همین دلیل است که طراحان روز به روز از این فلز در طراحی خود استفاده می‌کنند.

آیا میتوانیم خانه را با مس روشن بکنیم؟

طراحان همیشه برای درخشش  و انعکاس نور علاوه بر نور پردازی اصولی، پیشنهاد میکنند که از آینه و سطوحی براق مثل طلایی و نقره‌ای استفاده شود. مس حالا علاوه بر ایجاد درخشش، گرما بخش فضا نیز به شمار می‌آید.

طراحان معتقد هستند که این فلز با قرار گرفتن  در قالب اشکال هندسی متنوع، که از زاویه‌های مختلف در آن از مس استفاده شده باشد درخشش خود را بهتر نمایان می‌کند.

ابزار‍‌های روشنایی که در آن از فلز مس استفاده شده باشد از انواع آویزان گرفته تا لوستر که جذابیت بی دلیلی به فضا می‎‌بخشند. با توجه به تنوع سطوح مسی که سطوح صاف، سطوح پتینه‌ کاری‌شده و سطوح زنگاری است، میتوانیم مس را تمام سبک ها مشاهده کنیم.

مس و طراحی مس

استفاده از مس در طراحی داخلی

مس در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

مجسمه های ساخته شده از فلط مس پیشنهاد خوبی برای پیشنهاد اتاق نشیمن می‌باشد. آینه یکی از المان های طراحی مدرن است. آینه‌هایی که دارای قاب مسی هستند یکی از بهترین کار‌هایی هست که می‌توانید برای تزیین انجام دهید و این مدل آینه برای سبک مدرن عالی است. یکی دیگر از تزیینات مس، اشیای قدیمی هست. این روزها اشیای قدیمی مس مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. کاسه ها و گلدان‌های مسی به جای مانده از گذشته توجه هر کسی را جلب میکند و هر شخصی دوست دارد که آنها را به عنوان لوازم تزیینی در خانه خود داشته باشند. یک ایده دیگر برای تزیین اتاق نشیمن  با استفاده از طراحی مس وجود دارد که به دلیل هزینه زیاد، از آن زیاد استفاده نمی‌شود. این ایده این است که در کفپوش اپوکسی مزین شده  با ورق نازک مس استفاده کنیم . آباژور‌ها یکی دیگر از وسایلی هست که همه از آن خوششان می‌آید و استفاده از آن فضای خانه را تغیر می‌دهد. حالا فکر کنید که بخواهید یک آباژور مسی در اتاق نشیمن داشته باشید چه فضای گرم و درخشانی به خانه شما می‌دهد.

از چه وسایل مسی در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

صندلی‌های مسی در طرح‌هایی خاص در بازار وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را با لوستر های خود هماهنگ کنید. شما برای اینکه بخواهید هماهنگی لوازم خانه بیشتر شود می‌توانید از پرده هایی با رنگ مسی استفاده کنید. کاغذ دیواری همیشه همیشه تاثیر زیادی بر حال و هوای خانه دارد. یکی از خوبی های رنگ مسی این است که با ابزار ولوازم منزل به خوبی هماهنگ می‌شود. رنگ مسی یکی از رنگ‌های پرطرفدار به حساب می‌آید و بیشترین افراد از این رنگ خوششان می‌آید. به همین دلیل کاغذ دیواری مسی در طرح‌های متنوعی وجود دارد و برای طراحی یک یا دو دیوار یک خانه ایده خوبی است.

استفاده از مس در دکوراسیون داخلی سریس بهداشتی

ما قبل از این هم در مورد این که مس خاصیت ضد میکروبی دارد صحبت کرده‌ایم و این ویژگی یک از دلایل پرطرفدار بودن این فلز از قدیم تا الان بوده است. مس به دلیل این که ضد باکتری است، برای استفاده در سریس بهداشتی ها و حمام ها گزینه مناسبی است. سینک‌های ساخته شده با فلز مس امروز در بیشترین خانه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. شستن این قسمت ها و پاک کردن آن‌ها از بقیه جنس ها خیلی آسان تر و راحتر است. به دلیل استقبال از این فلز و پرخاصیت کاشی و سرامیک‌های با طرح و تنوع زیاد که دارای ورق نازک مس است در بازار موجود است. قرار دادن یک آینه با قاب مسی در دستشویی و هماهنگ کردن آن با سرامیک می‎‌تواند طرح خوبی باشد. دکوراسیون با سبک طراحی مس یکی از فوق العاده ترین سبک ها است.

دکوراسیون داخلی با استفاده از مس

زیبا سازی سرویس بهداشتی با مس

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از مس

یکی از سطوح مهم در آشپزخانه‌ کابینت‌ها است. نوع و کیفیت کابینت ها نقش عمده‌ای در طراحی و زیبایی آشپزخانه دارد. شما تصور کنید که سطوح کابینت‌ها با ورق‌های خوش رنگ مسی پوشانده شده باشد، یکی از بهترین طراحی های آشپزخانه است و به شما حس خوبی می‌دهد. بدون شک داشتن دکوراسیون آشپزخانه با طراحی مس یکی از علاقه مندی‌های بسیاری از افراد است. این ورق‌ها علاوه بر زیبایی منحصر بفرد خود، یک کارایی خوب دیگر دارند که در انعکاس نوربیشتر در خانه کمک می‌کنند.

ما میتوانیم در آشپزخانه از سینک مسی استفاده کنیم. دلیل استفاده ما چیه؟ فلز مس همانطور که گفته بودیم خاصیت ضد میکروبی دارد و در کاهش بیماری ها می‌تواند به ما کمک کند.

طراحی مس در آشپزخانه

طراحی مس در طراحی داخلی آشپزخانه

کلام آخر

استفاده از طراحی مس امروزه بیشتر در خانه ها مشاهده می‌شود. شما هم اگر دوست دارید میتوانید یا  با استفاده از لوازم مسی یا … خانه خودتان را تزِیین کنید. طراحی مس در خانه ها جلوه فوق العاده و زیبایی می‌دهد. یادتان نرود که مس قابل پرداخت هست و بعد از مدتی شما میتوانید دوباره آن را به شکل اول تبدیل کنید. استفاده از مس در طراحی داخلی یکی از سبک هایی است که هیچ موقع فراموش نمی‌شود.

برای داشتن خانه ای زیبا با دکوراسیون داخلی چشم نواز، میتوان از هنر های تلفیقی استفاده کرد. امروزه هنرمندان زیادی، صنایع دستی اصیل و زیبای ایرانی را، به کمک ذوق و هنر خود، کاربردی تر از قبل کرده اند. به کمک این تلفیق و مخلوط کردن مدرنیته با هنر سنتی و اصیل، میتوان دکوراسیون داخلی بی نظیری داشت.

شما میتوانید برای خرید این صنایع دستی زیبا و اصیل، به فروشگاه اینترنتی صنایع دستی همیران مراجعه کنید. این فروشگاه، صنایع دستی اصیل را به شکل کاربردی و زیبا، به دست شما عزیزان میرساند. وسایلی مثل ظروف مسی شیک و زیبا، ظروف فیروزه کوبی کاربردی، ظروف مس و پرداز بسیار زیبا و چشم نواز و انواع و اقسام ظروف دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *