دکوراسیون داخلی

چند ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار

دکوراسیون داخلی دفتر کار

ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار

معمولأ طراحی دکورسیون داخلی دفتر کار با اصول و قوانینی است که شما با دانستن آنها می‌توانید یک دفترکار شیک و مدرن داشته باشید.

دفتر کار به عنوان محیطی شناخته می‌شود که زیبایی آن مهم نیست، بلکه با توجه به نوع کاربرد فضا و وسایل مورد نیاز در دسترس کارمندان و کارکنان محیط کار باشد. موقع که این‌ها رعایت شود دفتر‌کار داری آرامش و نظم می‌باشد و عملکرد در محیط کار بالاتر می‌رود.

برای اینکه شما بخواهید بهترین دکوراسین داخلی را در دفترکار خود داشته باشید باید به رنگ دیوارها و وسایل مورد نیاز توجه داشته باشید که متناسب با محل کار شما است یا نه.

حتما برای برای طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار به کاری که در محل کار انجام می‌شود و مخاطبانی که سر و کار دارند توجه بالایی داشته باشید تا همه چیز متناسب باشد. مخاطبان و ارباب رجوع‌ها در یک محیط کاری تاثیر بسیار بالایی در انتخاب طراحی دکوراسیون دفترکار داشته باشند. شما می‌توانید با توجه به نوع افرادی که به شما مراجه می‌کنند و رده سنی و جنسیت آنها توجه داشته باشید، بعد طراحی دکوراسیون خود را انجام دهید.

تمامی این موارد گفته شده می‌تواند در رنگ دیوار و کاغذ دیواری اتاق می‌تواند تأثیر گذار باشد. این موارد علاوه بر رنگ دیوار می‌تواند در چیدمان صندلی، میزکار افراد، کمد‌ها و فایل‌ها و سایر لوازم در طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار تأثیر گذار است.

همچنین ما می‌توانیم علاوه براین موارد سقف و کفپوش می‌توانید با توجه به اهداف شما متفاوت باشد و می‌توانید با قسمت های کوچکی از محیط کار را از رنگ‌های روشن‌ تر برای ایجاد یک فضای دلباز و زیبا در محیط استفاده کنید. اگر فضای در اختیار شما به حد کافی بزرگ و جادار است، می‌توانید از هر سبک رنگ که دوست دارید استفاده کنید. شما باید حواستان به رنگی که انتخاب می‌کنید برای دیوارها و کفپوش ها و سایر لوازم باشد، که با سایر قسمت های دیگر مطابقت داشته باشد که بتواند حس اطمینان و راحتی را به مشتری القا کند.

طراحی داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی محیط کار

چگونه تزیین دفترکار را انجام بدهیم

شما باید بدانید که تزیین دفترکار مثل تزیین خانه نیست که از سبک و دکورهای مختلف استفاده شود. شما برای تزیین دفترکار میتوانید از گلدان‌های طبیعی در قسمت‌های مختلف استفاده کنید تا حس طبیعت و سرزندگی  در محیط دفترکار وجود داشته باشد و در عین حال دفترکار از محیط رسمی خارج نشود. علاوه بر این موارد شما باید کار‌ دیگری برای چیدمان دفتر کار استفاده کنید. شما میتوانید با استفاده از تابلوها و دکورهایی که متناسب با کار شما است استفاده کنید. استفاده از تابلو در محیط‌هایی مانند بیمه و یا خدمات اداری گزینه مناسبی نیست ولی در گالری های هنری و محیط کارهایی که به هنر مربوط می‌شود دست شما باز است و شما می‌توانید از هرگونه تابلو استفاده کنید.

نکته مهم در تزیین دکوراسیون داخلی دفترکار این است که شما باید تمام لوازم مورد در جایی قرار داشته باشند، که شما برای استفاده از آن به مشکل بر نخورید و وقت زیادی از شما گرفته نشود و این کار باعث بالارفتن سرعت کار شما می‌شود.

خرید وسایل متناسب برای ابعاد دفتر کار

سیع کنید نوع وسایلی که در دفترکار شما قرار میگیرد، مثل صندلی، میزو فایل‌ها با توجه به فضای دفترکار خریداری شود. برای مثال اگر در محیطی یا اداره‌ای کار می‌کنید که فضای کمی یا متراژ بالایی ندارد، شما باید از لوازمی استفاده کنید که ظریف تر هستند. شما موقعی که از این لوازم استفاده کنید فضای کمتری گرفته می‌شود و هرچه میز و صندلی کاربردی تر باشند بهتر است.

کمدهای اداری مناسب برای دفتر کار

شما باید بتوانید از کمد و فایل‌هایی استفاده کنید که تنها ویژگی آن زیبایی نباشد، بلکه بتوانید برای شما فایده داشته باشد و فایل‎‌های مختلفی را در خود جا دهد و فضای آن مناسب برای اسناد و مدارک باشد. مورد دیگری که شما باید به آن توجه کنید نوع طراحی و نورپردازی است. بهتر است نوع نورپردازی اتاق شما به گونه باشد که نور کافی برای انجام کار ها، مطالعه و تایپ و دیگر کار ها مناسب باشد. نورپردازی مناسب باعث این می‌شود که چشم هایتان دیرتر خسته شود و از ضعیف شدن چشم جلوگیری کنید.

طراحی دکوراسیون مدرن و شیک دفترکار

برای طراحی مدرن و شیک دکوراسیون داخلی دفترکار مواردی را باید رعایت کنید.

  • رعایت مطابقت رنگ در طراحی دفتر کار
  • رعایت چینش میز و کمد های موجود در اتاق کار
  • برقرار کردن نظم با استفاده از کمد و فایل‌ها
  • قرار دادن قسمت مشخص برای متن های مهم
  • استفاده درست از نور طبیعی و نورپردازی مناسب در اتاق کار
  • استفاده از گیاهان آپارتمانی در دفتر کار
دکوراسیون داخلی

طراحی دفتر کار کوچک

طراحی دکوراسیون راهرو

راهرو خانه یا دفترکار اولین بخشی هست که با ورود به خانه یا دفترکار با آن مواجه می‌شوید. به همین دلیل یکی از فضای شلوغ خانه یا دفترکار به حساب می‌آید. بشترین افرادی که به فکر طراحی دکوراسیون هستند به راهرو اهمیت نمی‌دهند و راهرو را ساده تزیین می‌کنند. همانطور که گفته‌ایم راهرو خانه یا دفترکار اولین بخشی هست که با آن مواجه می‌شوید پس باید طراحی خانه زیبا و مناسب طراحی شود. در راهروی خانه یا دفتر کار سعی کنید از وسایل تزیینی زیادی استفاده نکنید راهرو نباید زیاد شلوغ باشد اما در طراحی دیوارهای راهرو بیشتر وقت بگذارید. از طرح‌های زیبا برای دیوارها، فرش و کاشی ها مناسب برای کف استفاده کنید. بهترین راه حل برای تزیین راهرو این است که از قاب و عکس های زیبا و به علاوه شلف مناسب تزیین کنید. قاب عکس زیبا و گل‌های زیبا در راهرو تاثیر بسیار بالایی دارند. دیوارها و کف ورودی خانه به دکوراسیون مسیر شما جذابیت می‌دهد.

طراحی دکوراسیون اداری

 طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار و اداری یکی از موارد مهم در طراحی داخلی است. این به سبک به تخصص و مهارت بیشتری نیاز دارد و این سبک مثل طراحی ویلا و منازل مسکونی نیست. در طراحی  منازل مسکونی و ویلا ها، سلیقه فرد بسیار مهم و تاثیرگذار است اما طراحی اداری یا دفتر کار باید به صورتی طراحی شود که رسمی بودن، هماهنگی و نظم محیط، بتواند با سلیقه افراد متفاوت ارتباط برقرار کند و آنها بتوانند با محیط ارتباط برقرار کرده و فضایی جذاب و دلنشین برایشان فراهم باشد. البته باید بدانید که که طراحی دکوراسیون دفترکار و اداری تاثیر بالایی برای جذب مشتری دارد. طراحی دکوراسیون داخلی دفترکار و ادرای تنها بر پایه چیدمان نیست بلکه باید بر اساس کاربری فضا باشد.

حیطه کاری در دکوراسیون اداری

حیطه کاری در طراحی دکوراسیون اداری و یا نوع فعالیت شرکت در نحوه طراحی دکوراسیون و چیدمان فضا بسیار مهم است. هر دفترکاری یا اداره‌ای دارای فعالیت متعددی می‌باشند و با توجه به فعالیت هایشان محیط خصوصی و نیمه خصوصی دارند. همچنین نوع رنگ فضا باید گونه‌ای باشد که با فعالیت شرکت مطابقت داشته باشد. شما باید قبل از طراحی، حیطه کاری خود را مشخص کرده باشید و با توجه به نیاز‌های آن طراحی دکوراسیون خود را انجام دهید.

استفاده از اصول در طراحی دکوراسیون اداری

بسیاری از افراد زمان زیادی را در محیط کار خود سپری می‌کنند. طراحی محیط کار و چیدمان باید به گونه‌ای باشد که افراد احساس راحتی کنند و آرامش داشته باشند. موقعی که این کار ها رعایت شود باعث این می‌شود که افراد بعد از سپری زمان زیادی احساس خستگی نکنند.

اگر شما طراحی مناسب داشته باشید باعث این می‌شود که کارکنان از محیط کار خود راضی باشند و در جذب مشتری در برخورد اول بسیار است.

طراحی دکوراسیون فضای پذیرش چگونه است؟

اولین فضایی که افراد با ورود به اداره یا دفترکار با ان مواجه می‌شوند فضای پذیرش است. طراحی نوع سبک پذیرش یکی از موارد مهم به حساب می‌آید. طراحی نوع سبک پذیرش برای کارکنان و مشتریان بسیار تاثیرگذار و مهم است. پذیرش به دلیل اینکه اولین مکانی هست که مشتری با آن مواجه می‌شود و در ذهن آن ثبت می‌شود.

دکوراسیون داخلی محیط کار

اصول طراحی دفتر کار

آیا طراحی دکوراسیون اتاق جلسه مهم است؟

بله یکی دیگر از محیط های مهم اداری اتاق جلسه است. دلیل مهم بودن اتاق جلسات به این دلیل است که تمامی جلسه های داخلی و خارجی و حتی ملاقات با مشتریان در این محیط است.

ما باید به دلیل این که اتاق جلسات یکی از محیط های مهم اداری حساب می‌شود، طراحی دکوراسیون خوبی داشته باشیم تا بتوانیم مشتریان را جذب کنیم. یکی از نکته های مهم در این اتاق داشتن ابعاد مناسب است. ابعاد مناسب یعنی اینکه فضای مورد نیاز را داشته باشد تا بتواند تمامی قواعد و ضوابط رفت و آمد و فضای مناسب برای نشستن افراد فراهم باشد.

مهم ترین بخش طراحی دکوراسیون ادرای کجاست؟

مهم ترین بخش طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت است. این بخش مرکز و قلب فضای اداری به حساب می‌آید. این محیط معرف کیفیت و قدرت و شخصیت مدیریت را نشان می‌دهد و دکوراسیون آن برای جذب مشتری بسیار تاثیر گذار است.

کلام آخر

ما برای اینکه بخواهیم دفترکار، یا اداره‌ای را طراحی دکوراسیون انجام دهیم، باید با قواعد و نکته های دکوراسیون آشنا باشیم.

برای داشتن خانه ای زیبا با دکوراسیون داخلی چشم نواز، میتوان از هنر های تلفیقی استفاده کرد. امروزه هنرمندان زیادی، صنایع دستی اصیل و زیبای ایرانی را، به کمک ذوق و هنر خود، کاربردی تر از قبل کرده اند. به کمک این تلفیق و مخلوط کردن مدرنیته با هنر سنتی و اصیل، میتوان دکوراسیون داخلی بی نظیری داشت.

شما میتوانید برای خرید این صنایع دستی زیبا و اصیل، به فروشگاه اینترنتی صنایع دستی همیران مراجعه کنید. این فروشگاه، صنایع دستی اصیل را به شکل کاربردی و زیبا، به دست شما عزیزان میرساند. وسایلی مثل ظروف مسی شیک و زیبا، ظروف فیروزه کوبی کاربردی، ظروف مس و پرداز بسیار زیبا و چشم نواز و انواع و اقسام ظروف دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *